Genel

triger dişli çeşitleri imalatı

triger dişli çeşitleri imalatı

 

triger dişli çeşitleri imalatı Triger Dişli iki dişli arasındaki çalışma mesafesini korumak gereken yerlerde kullanılmaktadır. Triger Dişli özellikle otomasyon için gerekli senkronizasyon triger kayış-kasnakları ile yapılır.

Bu dişliler tork aktarmayacakları için triger dişlinin diş derinliği diğer dişli çeşitlerine göre daha az olmaktadır. Triger dişli tork aktarmak için değil konum haberini aktarmak için kullanılır. Özellikle otomasyon için gerekli senkronizasyon triger kayış-kasnakları vasıtası ile yapılmaktadır. Triger-Kayış dişliler tork aktarmayacakları için diş derinlikleri diğer dişli çeşitlerine göre daha azdır.

Triger-Kayış Dişliler Triger kayışları ile birlikte kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu kayışlara zamanlama kayışlarıda denmektedir. Triger-Kayış dişli sisteminde dişli devri 10,000 rpm e kadar çıkabilir ve çalışma prensibinden dolayı bu dişliler diğerdişli çeşitlerine göre daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Triger tel bant dişlisi çelik, çelik döküm, alüminyum dişli olabildiği gibi, plastikten de imal edilmektedirler. Kayışlar ise lastik veya poliüretandan mamuldür.

Triger Dişliler triger kayışları ile birlikte kullanılır. Bu kayışlara zamanlama kayışlarıda denmektedir. Triger dişlinin çalışma hızı 10,000 rpm e kadar olabilmektedir. Triger dişlide tork aktarmasına çok ihtiyaç olmadığından triger kayış gergi miktarları düşük tutulabilmekte ve bu şekilde triger dişlilerin ömürlerinin uzun olması sağlanmaktadır. Triger Dişli çelik dişli, çelik döküm, alüminyum dişli olabildiği gibi plastik dişli olarakta imal edilmektedirler. Kayışlar ise lastik veya poliüretandan mamuldür. Triger dişli çeşitleri ve triger dişli imalatı hakkında daha detaylı bilgiler için

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu ,Burdur ,Bursa ,Çanakkale , Çankırı , Çorum ,Denizli ,Diyarbakır ,Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane ,Hakkari, Hatay ,Isparta İçel (Mersin),  İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya
Manisa, Kahramanmaraş, Mardin ,Muğla , Muş , Nevşehir ,Niğde ,Ordu ,Rize,  Sakarya, Samsun
Siirt,Sinop,Sivas,Tekirdağ,Tokat,Trabzon,Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yozgat,Zonguldak
Aksaray,Bayburt,Karaman,Kırıkkale,Batman,Şırnak,Bartın,Ardahan,Iğdır,Yalova,Karabük
Kilis, Osmaniye, Düzce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir